Pomysły na ciekawe aranżacje kuchni

Ciekawe aranżacje kuchni

Bez względu na to w jakim kształcie jest wasza kuchnia, wystrój można urozmaicić na tysiąc sposobów, albo i więcej, a to zależy już tylko od wodzy waszej wyobraźni. My już mamy kilku faworytów. Zanim jednak przedstawimy niesamowite koncepcje w kuchni, pamiętajcie, nie ma ograniczeń, są tylko jeszcze nieodkryte pomysły.

No właśnie, kuchnia... miejsce przyrządzania najrozmaitszych potraw, nocnego pałaszowania po lodówce i wielu odbytych rozmów czy to przy kawie, czy przy ciasteczku, czy to już po całym dniu w pracy. Kuchnia jest magicznym miejscem, które łączy ludzi. Miejscem, które scala osobiste przestrzenie w mieszkaniu we wspólną. Spędzamy tam sporą część naszego życia, dlaczego by jej więc nie wzbogacić o...

Spiżarka

Rozwiązanie bardzo znane, choć nieco zapomniane. Czy pamiętacie jeszcze te tajemnicze pomieszczenia w domach, które mieściły w sobie co tylko półki uniosą? Spiżarka domowa, niezwykle ceniona przez naszych dziadków okazuje się, wraca do łask. Może to dzięki narastającej modzie na produkty domowe? Pieczenie chleba, konserwowanie ogórków i robienie przetworów z owoców. Gdzie to wszystko pomieścić? Nawet jeśli nie okryliście w sobie pasji do samodzielnych prac w kuchni i być może korzystacie z talentów sąsiadów, to często jednak brakuje nam składziku na tradycyjne pyszności. Spiżarka wydaje się idealnym rozwiązaniem, by zachować w kuchni porządek, jednocześnie mogąc magazynować stosy słoików i paczuszek z żywnością o długim terminie przydatności. Dziś spiżarki już nie zawsze mieszczą się w piwnicach. Zwykle są niewielkimi pomieszczeniami dobudowywanymi tuż obok lub w przestrzeni kuchennej, tak by podczas gotowania móc tylko wychylić się do niej i pochwycić potrzebny produkt.

Spiżarka wydaje się wygodnym funkcjonalnym rozwiązaniem, urozmaicającym aneksy kuchenne o dodatkowe rzędy półek, ale spiżarka nadaje też mieszkaniu czegoś jeszcze… powiewu swojskości i ciepła, jak w domu. Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo miejsca, by ją pomieścić. Jest jednak alternatywa. I to przyjemna, bo znaleźć na nią miejsce można dosłownie wszędzie. Czy to w dodatkowych półkach, czy w przygotowanej na magazynowanie rzeczy wyspie, czy w zwykłym kredensie, a mowa tu o…

Barek

Może być dodatkiem do spiżarki, a może ją zastępować. Różni się od niej tym, że jest znacznie mniejszy. Zwykle mieści w sobie nie tylko różnego rodzaju alkohole wykorzystywane w kuchni, ale także esencjonalne soki i inne tego typu dodatki. Barek jest przydatny dla osób, które uwielbiają rozkoszować się gotowaniem i wyszukiwać nowości. Ponadto, jest stylowym dodatkiem, który potrafi nadać kuchni charakteru.

Czy to przy gotowaniu, czy podczas porządkowania zebranych w barku produktów, miłym urozmaiceniem w kuchni może być…

Biblioteczka

Kolekcjonujecie książki kulinarne lub sprawdzone przepisy po babci lub sąsiadki? Nawet jeśli nie, książki w kuchni potrafią zdziałać cuda. Nadają charakterystycznej głębi i ciepła w pomieszczeniu, dlatego warto upchnąć kilka na parapecie lub na blacie (oczywiście z dala od ogna). Można posunąć się też o krok dalej. Niezwykle modne stały się niewielkie biblioteczki w lub niedaleko przestrzeni kuchennej. Możecie w każdej chwili złapać za książkę i znaleźć wyjątkowy przepis na rodzinny obiad. A może po prostu poczytać coś, czekając aż wypieką się pyszności, które właśnie wsadziliście do piekarnika.

Czytanie może dostarczyć nam nowych pomysłów, ale by je zapamiętać musimy je zapisać. Idealna do tego będzie…

Tablica kredowa

Ginące karteczki z notatkami, zapomniane proporcje do ciasta, czy przypomnienie, żeby ktoś wyniósł śmieci, zawsze w tajemniczy sposób znikające… już nigdy więcej! Czy to pragnienie, by ważne informacje wam już nie umykały, a może po prostu chęć zostawienia komuś miłej wiadomości, tablica kredowa idealnie sprawdzi się w kuchni. A możliwości bez liku. Tablicę można łatwo stworzyć za pomocą tablicowej farby, okleiny, lub po prostu przywieszanej tabliczki. Tablica z przypominajkami, czy to gryzmołami dzieci lub waszymi własnymi to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim coś, co nada waszej kuchni duszy i sprawi, że poczujecie się w niej jak u siebie. Czy coś bardziej potrafi zbudować domową atmosferę jak nie oznaki obecności domowników?

Tak, obecność widoczna w mieszkaniu jest istotna, ale nie tylko o ludziach można tu wspomnieć. Co jeszcze ożywia wnętrze?

Ogródeczek z ziołami

O tym jak rośliny wpływają na nas nie tylko w kuchni, ale we wnętrzu mieszkania możecie przeczytać już w następnych wpisach. Korzyści i cuda jakie rośliny przynoszą to długi temat, o którym warto jednak wspomnieć i tutaj. Szczególnie, biorąc pod uwagę, że ogródeczek z ziołami używanymi w kuchni można założyć niezależnie od metrażu mieszkania. Sprawią się nie tylko jako smakowity i naturalny dodatek do potraw, ale także ożywią przestrzeń, nadadzą jej ciepła i pozytywnej energii.

Co powiecie na takie urozmaicenia wnętrz?
Który pomysł spodobał wam się najbardziej?
A może znacie jeszcze ciekawsze rozwiązania?

Śledźcie nas po kolejne nowinki!

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

home BIURO REGIONALNE
      ul. Grzegórzecka 67C lokal U1A
      31-559 Kraków

telefon 730 923 991

mail biuro@proxafurniture.pl

Paweł Wnuk

PAWEŁ WNUK
doradca klienta
tel. +48 531 452 665
pwnuk@proxafurniture.pl

  • PROXA FURNITURE

home ZAKŁAD PRODUKCYJNY
      ul. Osiedlowa 2A
      33-300 Nowy Sącz

telefon 530 399 900

mail biuro@proxafurniture.pl

Konrad Klimek

KONRAD KLIMEK
doradca klienta
tel. +48 530 399 900
kklimek@proxafurniture.pl

  • PROXA FURNITURE


Unia Europejska
Unia Europejska


Polityka prywatności
© 2023 PROXA. Wszelkie prawa zastrzeżone.